Malá Ruska Bella se s různými jazyky setkávala už od narození. Její matka na ní mluvila střídavě anglicky a rusky. Později se přidávaly další jazyky, dnes mluví a čte v osmi jazycích.

Bella Devyatkina
malá ruská polyglotka;
momentálně ovládá: ruštinu, angličtinu, němčinu, španělštinu, francouzštinu, čínštinu, italštinu, arabštinu

Bella se poprvé objevila v ruské televizní soutěži Neuvěřitelní lidé. Šla porotcům ukázat, kolik jazyků ovládá a podařilo se jí je ohromit. Ve finále pak mluvila a četla v 7 různých jazycích. V té době jí byly jen 4 roky. Někteří se proti jejímu výstupu vyhrazují a tvrdí, že jde jen o papouškování předem naučeného textu. Na chování Belly je ale vidět, že vše je z její hlavy. Odpovídá tomu i její řeč těla.
Její matka říká, že malá Bella se tolik jazyků naučila díky času, který jí věnovali a jejímu talentu. V neposlední řadě to byly také její pečovatelky různých národností. Poslední jazyk, který se naučila je italština. Italsky se naučila díky sledování pohádek a jednomu dni strávenému s rodilým Italem.

Znalost jazyků je pro cestovatele a cestování obecně velmi důležitá. V dnešní době jde sice cestovat bez jakýchkoliv znalostí jazyka. Nicméně kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem a o to jednodušší pro tebe cestování je. Když umíme anglicky, cestování pro nás není problém. Často ale zůstáváme turistou. Když umíme jazyk místních, otevírají se nám další možnosti místní kultury. Když vás na ulici někdo zastaví a zeptá se vás, kam se jít ve městě podívat, odpověď bude často záležet na tom, jestli se vás zeptá anglicky nebo česky.

Pošli to dál
Předchozí článekVýprava přes moře · Rok ve Francii #05
Další článekJak se známkuje ve Francii · Rok ve Francii #06
Poslední skoro dva roky žiju ve Francii. Snažím se co nejvíce cestovat a objevovat nové možnosti dnešního světa. Na webu Čas cestovat sdílím vše, co vím o cestování, ale i zkušenosti jiných. Další mé články, především názory o vzdělání, politice a 21. století, najdete na blogu DavidPíše.cz