Vánoční trhy jsou skvělou příležitostí vyrazit na jeden den do Vídně, Bratislavy nebo třeba do Budapešti. S tím ale přichází starosti spojené s cestou do zahraničí. I když jde o jeden den, vyplatí se si vyřídit cestovní pojištění. Divili byste se, kolik toho můžete za jeden den stihnout a kolik vás toho může překvapit. Jednodenní cestovní pojištění se každopádně vyplatí.

Čtěte také: Cestovní pojištění na poslední chvíli

Jaké jsou možnosti?

Pojištění na jeden den je nejjednodušší vyřídit online. Celý proces zabere jen pár minut a za cestovní pojištění na jeden den zaplatíte od 13 Kč. Našim čtenářům doporučujeme cestovní pojištění od Generali, které je možné zřídit online z pohodlí vašeho domova.

Další možnost je pak pojištění na vaší platební kartě. To se ale vyplatí až ve chvíli, kdy těch výjezdů máte každý měsíc několik.

Pro studenty je tu také možnost pojištení přes ISIC.

V žádném případě nedoporučujeme odjíždět do zahraničí ani na jeden den bez sjednaného cestovního pojištění. Těch pár korun a minut, které vás bude jeho vyřízení stát, jsou nic oproti tomu, co se může stát, když ho pojištění do zahraničí mít nebudete.

Pošli to dál
Předchozí článekThanksgiving · Rok ve Francii #10
Další článekV půlnočním rozjezdu · Rok ve Francii #11
Poslední skoro dva roky žiju ve Francii. Snažím se co nejvíce cestovat a objevovat nové možnosti dnešního světa. Na webu Čas cestovat sdílím vše, co vím o cestování, ale i zkušenosti jiných. Další mé články, především názory o vzdělání, politice a 21. století, najdete na blogu DavidPíše.cz